II etap XIII Ogólnopolskiego Konkursu „Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku 2017”

,,Jeśli człowiek rodzi się ze skrzydłami, powinien zrobić wszystko, żeby się nimi posłużyć i latać”

Florence Nightingale

Dnia 8 marca 2018 roku w Oddziale Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Olsztynie odbył się II etap XIII Ogólnopolskiego Konkursu „Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku 2017”. Wzorem roku ubiegłego Oddział Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Olsztynie  zrealizował  przedsięwzięcie we współpracy z Katedrą Pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. W II etapie Ogólnopolskiego Konkursu udział wzięło 12 kandydatek  wyłonionych przez olsztyńskie szpitale. Laureatkami etapu wojewódzkiego zostały trzy koleżanki pielęgniarki, które uzyskały tę samą liczbę punktów – Barbara Bloch, Barbara Bonisławska, Diana Karolina Maniak. Jako finalistki będą reprezentować  warmińsko – mazurskie środowisko pielęgniarskie na szczeblu krajowym.  Wszystkie laureatki II etapu pracują w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. Z ogromną dumą chcielibyśmy poinformować, że Pani Barbara Bloch i Barbara Bonisławska są także studentkami I roku studiów magisterskich na kierunku pielęgniarstwo oraz Pani Diana Karolina Maniak doktorantką I roku studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warmińsko –Mazurskim w Olsztynie. Finał i uroczysta gala  XIII edycji konkursu ,,Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku 2017” odbędzie się 11 maja w Krakowie. Temat przewodni III etapu to: ,,Budowanie autorytetu zawodowego przez pielęgniarkę w miejscu pracy”. Bardzo serdecznie gratulujemy Finalistkom oraz Dyrekcji Szpitala życząc ostatecznego sukcesu na szczeblu krajowym w Krakowie.

Przewodnicząca Oddziału Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Olsztynie

dr n. med. Ewa Kupcewicz