I Studenckie Zawody Symulacji Medycznych CM UWM

Szanowni Państwo, Drodzy Studenci,

Studenckie Koło Medycyny Ratunkowej pragnie zaprosić wszystkich Pracowników CM UWM, a także Studentów na I Studenckie Zawody Symulacji Medycznych CM UWM, które odbędą się 26.05.2018 w godzinach 9-15 w Centrum Symulacji Medycznej przy al. Warszawskiej 30, w trakcie których będziecie Państwo mogli obserwować zmagania 21 zespołów rywalizujących ze sobą w konkurencjach symulacyjnych na fantomach o niskiej a także o wysokiej wierności.

I Studenckie Zawody Symulacji Medycznych CM UWM są wydarzeniem, podczas którego studenci Wydziału Lekarskiego a także Wydziału Nauk o Zdrowiu będą mogli sprawdzić oraz utrwalić swoje umiejętności kliniczne zdobyte podczas zajęć dydaktycznych w sytuacji podwyższonego stresu rywalizując między sobą w myśl zasady „fair play”.

Spośród trzyosobowych drużyn startujących w dwóch kategoriach (kategoria I – lekarski I-III oraz ratownictwo I; kategoria II – lekarski IV-VI oraz ratownictwo II-III) wyłonimy zwycięzców w dwóch konkurencjach:

1.       Sztafeta - składająca się z czterech stanowisk, na których uczestnicy będą musieli wykonać podstawowe czynności medyczne na fantomach niskiej wierności m.in. wkłucie do żyły obwodowej, intubacja, zaopatrzenie chirurgiczne rany. W tej konkurencji zostaną wyłonione trzy najlepsze zespoły, które będą rywalizować o tytuł zwycięzcy w drugiej konkurencji.

2.       Krótka symulacja na fantomach wysokiej wierności.

Opiekę nad projektem pełni opiekun Studenckiego Koła Medycyny Ratunkowej Dziekan dr n. med. Rakesh Jalali, a także asystent Katedry Medycyny Ratunkowej lek. Izabela Godlewska.

Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym przez prof. dr n. med. Wojciecha Maksymowicza – prorektora ds. Collegium Medicum, a także patronatem medialnym radia UWM FM.

Harmonogram:

9:00-9:10 rejestracja zespołów kategorii I