Przejdź do treści Przejdź do menu głównego

I Studenckie Zawody Symulacji Medycznych CM UWM w Olsztynie

26.05.2018r. w Centrum Symulacji Medycznych UWM odbyły się I Studenckie Zawody Symulacji Medycznych CM UWM.

63 osoby (21 zespołów) rywalizowały ze sobą o tytuł zwycięzcy w dwóch konkurencjach:

1. Sztafeta - składająca się z czterech stanowisk, na których uczestnicy musieli wykonać podstawowe czynności medyczne na fantomach niskiej wierności m.in. wkłucie do żyły obwodowej, intubacja, zaopatrzenie chirurgiczne rany. W tej konkurencji zostały wyłonione trzy najlepsze zespoły z każdej kategorii, które rywalizowały o tytuł zwycięzcy w drugiej konkurencji.

2. Krótka symulacja na fantomach wysokiej wierności: dla kategorii I - BLS, dla kategorii II - ALS.

-Kategoria I:

I miejsce Zespół „Ratownicy 1 rok" w składzie: Aleksander Strózik, Kamil Pomorski, Daniel Maćkiewicz - 1 rok ratownictwo medyczne

II miejsce Zespół „Pierwszoroczne krewetki" w składzie: Maria Latacz, Barbara Niemiec, Tomasz Kasprzyk - 1 rok kierunek lekarski

III miejsce Zespół „FRELKI" w składzie: Anna Sobańska, Karolina Stańczyk, Dominika Musiał - 2 rok kierunek lekarski

Kategoria II:

I miejsce „Zespół Ratownictwo Medyczne 3 rok" w składzie Karol Podbielski, Karolina Semeniuk, Wiktoria Włodarczyk

II miejsce: zespół „Kajmaki" w składzie: Kajetan Charzewski (5 rok lekarski) Mikołaj Seremak, Kaja Majewska (4 rok lekarski)

III miejsce: zespół „RAT-MED II" w składzie: Bartłomiej Dziuba, Daniel Mężykowski, Małgorzata Zera - kierunek ratownictwo medyczne 2 rok

Zawody organizowane były przez członków Studenckiego Koła Medycyny Ratunkowej UWM pod nadzorem merytorycznym Prodziekana ds. rozwoju i studentów anglojęzycznych WL dr n. med. Rakesha Jalali i lek. Izabeli Godlewskiej.

Wydarzenie było objęte patronatem honorowym przez prof. dr n. med. Wojciecha Maksymowicza – Prorektora ds. Collegium Medicum.

Artykuły i materiały prasowe o Zawodach:

e-GAZETA Uniwersytecka

Relacja Radio UWM 95,1 FM