Studenci Fizjoterapii zgłębiają tajniki anatomii człowieka

Po pomyślnie zaliczonym egzaminie z anatomii prawidłowej i funkcjonalnej człowieka, studenci I roku fizjoterapii postanowili pogłębić swoja wiedzę. W dniu 1.03.2024 r. z ich inicjatywy odbył się wyjazd na wystawę BODY WORLDS VITAL w Gdańsku. Organizatorką i opiekunką 46-osobowej grupy była pani dr Katarzyna Balewska-Juras.

Studenci zapoznali się z ponad 160 prawdziwymi eksponatami ludzkich ciał wykonanymi metodą palstynacji dr. Gunthera von Hagensa. Eksponaty przedstawiają potencjał ludzkiego ciała w ruchu, jego anatomiczną formę oraz złożoność funkcji. Na wystawie przedstawiono obok siebie narządy zdrowe oraz chore, dzięki czemu odwiedzający mogli zobaczyć, jak styl życia wpływa na organizm np. jak palenie wpływa na płuca a cukier, złe tłuszcze czy sól przyśpieszą procesy starzenia, znacznie zwiększając ryzyko wielu przewlekłych chorób.