XX-lecie UWM w Parku Centralnym

Urodziny UWM w Parku Centralnym

W organizacji pikniku uniwersyteckiego z okazji 20-tych urodzin UWM w Parku Centralnym brali udział pracownicy Wydziału Nauk o Zdrowiu. Dużym zaangażowaniem i pomysłami na dobrą zabawę wykazali się studenci kierunku pielęgniarstwo, położnictwo i ratownictwo medyczne. Przyszli medycy pod okiem doświadczonych nauczycieli akademickich prezentowali różne ciekawostki naukowe, przeprowadzili pokazy, gry i konkursy.

Studenci kierunku pielęgniarstwo i położnictwo wraz nauczycielami udzielali porad jak ustrzec się przed chorobami nowotworowymi. Prezentowali m.in. film i przeprowadzali na fantomach pokazy samobadania piersi.

Inną ciekawostką zaprezentowaną podczas pikniku były udzielane porady dla przyszłych mam. Kobiety mogły zasięgnąć porad u doświadczonych położnych, jak przygotować się do porodu i jakie techniki porodu teraz się stosuje. Z kolei Panie w ciąży za pomocą specjalistycznej aparatury medycznej  mogły posłuchać bicia serca swego dziecka.

Zespół ratownictwa medycznego zaprezentował swoje umiejętności z zakresu pomocy medycznej. W trzech odsłonach przedstawił możliwości nowoczesnego ambulansu ratowniczego. Można rzec, było ,,Zdrowie na sygnale”. Odwiedzający Park Centralny mogli obejrzeć wnętrze ambulansu ratowniczego i poznać aparaturę oraz sprzęt wykorzystywany do symulacji medycznych.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację stoiska Wydziału Nauk o Zdrowiu. Naprawdę było ciekawie i imponująco.

Pełnomocnik Dziekana

ds. Promocji Wydziału Nauk o Zdrowiu