Katedra Pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum ma przedstawicielkę w Zespole ds. Młodych Naukowców

Dr n. med. Ewa Kupcewicz z Katedry Pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie została powołana z dn. 2 pażdziernika 2017 roku przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w skład Zespołu interdyscyplinarnego do spraw oceny wniosków
o przyznanie stypendiów naukowych dla wybitnych młodych naukowców.
     Do zadań Zespołu należy ocena wniosków o przyznanie stypendiów naukowych dla wybitnych młodych naukowców i przedstawienie ministrowi do spraw nauki listy rekomendowanych kandydatów do przyznania stypendiów, ze wskazaniem ich miesięcznej wysokości oraz okresu, na który proponuje się ich przyznanie. Główne zainteresowania naukowe Pani dr n. med. Ewy Kupcewiczobejmują problematykę w obszaru nauk o zdrowiu, w tym: jakości życia, zachowań zdrowotnych, wypalenia zawodowego oraz kompetencji społecznych.
          Jest autorem i współautorem ponad 80 prac w czasopismach naukowych, współautorem
1 monografii i rozdziałów w podręcznikach, recenzentem prac w czasopismach naukowych. Pod jej kierownictwem realizowane są w Katedrze Pielęgniarstwa trzy projekty
badawcze (statutowe). Brała czynny udział w wielu konferencjach/kongresach o zasięgu krajowym i międzynarodowym, m.in. uczestniczyła
w t
egorocznym Światowym Kongresie Pielęgniarstwa Międzynarodowej Rady Pielęgniarek, który odbywał się w dniach 27 maja - 1 czerwca w Barcelonie. We wszystkich wydarzeniach Kongresowych wzięło udział ponad 8 tysięcy uczestników, reprezentujących 135 krajów z całego świata.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, Przewodniczącą Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.