Uaktualnione zalecenia dla studentów i pracowników Nauk o Zdrowiu dotyczące zapobiegania zakażeniu SARS-CoV-2 podczas zajęć dydaktycznych w semestrze zimowym 2020/2021.

Szanowni Państwo, Kierownicy Katedr ze względu na pojawiające się wystąpienia ognisk zakażenia Covid-19 prosimy Państwa o postępowanie zgodnie z przyjętymi na Uczelni oraz w kraju procedurami. W związku z przygotowaniem studentów do udziału w ćwiczeniach laboratoryjnych, ćwiczeniach nieklinicznych(zajęcia hybrydowe), ćwiczeniach klinicznych bez kontaktu bezpośredniego z pacjentem, (przykładowo anatomia, fizjologia, mikrobiologia, biochemia, farmakologia z toksykologią, patologia, diagnostyka laboratoryjna) proszę stosować się do Zarządzenia Nr 82/2020 Rektora Uniwersytetu Warmiński Mazurskiego z dnia 1 października 2020 roku, załącznik 2. Przesyłamy również obowiązujące w pozostałych Katedrach (klinicznych) zasady postępowania dotyczące obecności studentów na zajęciach prowadzonych w semestrze zimowym 2020/2021 w sytuacji epidemicznej COVID-19.

1.Zalecanyjest pomiar temperatury przy wejściu do budynku, w którym odbywają się zajęcia lub też bezpośrednio w jednostkach prowadzących zajęcia(Załącznik 2, Zarządzenia Nr 82/2020 Rektora Uniwersytetu Warmiński Mazurskiego).

2.W przypadku przekroczenia dopuszczalnej wartości temperatury pomiar powinien być powtórzony dwukrotnie w kilkuminutowych odstępach czasu.

3.Przekroczenie pomiarów temperatury wartości dopuszczalnej (≥38°C) skutkuje niedopuszczeniem studenta do zajęć.

4.Student zobowiązany jest do odbycia wizyty u lekarza pierwszego kontaktu lub konsultacji zdalnej. Dotyczy również sytuacji, gdy student na podstawie oceny własnej samopoczucia uznaje, że może być chory.

5.Nieobecność będzie uważana za usprawiedliwioną w przypadku przedstawienia przez studenta prowadzącemu zajęcia dokumentu potwierdzającego odbycie wizyty/konsultacji lub zwolnienia lekarskiego.

6.Nieobecności nie udokumentowane przez zwolnienie/zaświadczenie od lekarza traktowane będą jako nieusprawiedliwione.

7.Nieobecności na zajęciach prowadzonych w formie stacjonarnej, wynikające ze skierowania studentów na kwarantannę, będą traktowane jako usprawiedliwione po przedstawieniu odpowiedniego dokumentu z Sanepidu.

8.W trakcie odbywania kwarantanny student powinien uczestniczyć w zajęciach prowadzonych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Jeśli w trakcie odbywania kwarantanny student nie będzie miał możliwości uczestniczenia w takich zajęciach, ma obowiązek odrobić te zajęcia na zasadach określonych przez daną Katedrę.

9.Odrobienie nieobecności usprawiedliwionych (nie związanych z epidemią) odbywa się zgodnie z Regulaminem Studiów, tj. w sposób i terminie uzgodnionym z osobą prowadzącą zajęcia, zgodnie z regulaminem przedmiotu. Nieobecności mogą być odrabiane w formie stacjonarnej (z inną grupą po uprzednim ustaleniu z prowadzącym) lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, w formie określonej przez prowadzącego zajęcia.

10.W przypadku zamknięcia jednostki medycznej/odwołanie zajęć w Katedrze ze względu na wystąpienie w niej ogniska zakażenia Covid-19 lub kwarantanny dotyczące prowadzącego zajęcia, zastępstwo w prowadzeniu zajęć, przeniesienie zajęć na inny termin, sposób odrobienia zajęć określane są przez kierownika katedry prowadzącej dane zajęcia.

11.Studenci zobowiązani są do bieżącego śledzenia stron właściwych Katedr prowadzących zajęcia w celu uzyskania informacji dotyczących ewentualnych zmian w zajęciach.

DYREKCJA NAUK O ZDROWIU CM UWM W OLSZTYNIE

PROF. JADWIGA SNARSKA