Dzień kobiet ze studentkami Katedry Położnictwa

Z okazji święta wyjątkowego,

złóż tej pięknej Pani życzenia kolego!

Wszystkie najwspanialsze, wszystkie wyjątkowe.

Jedne mają osiągnięcia naukowe, a niektóre z nich najlepsze zrobią schabowe.

Kobiety wielu umiejętności i talentów.

Trzeba je doceniać i prawić wiele komplementów!

Na zakupy zawsze chętne,

wyczyszczą półki sklepowe doszczętnie.

Zawsze walczą o swoje,

a w Ich torebce znajdziesz nawet wojskowe naboje.

Wybaczcie Im wszelkie humorki,

nudne byłyby bez nich wieczorki.

Pomimo tego, że czas w szpitalu spędzają,

uśmiech na twarzy zawsze mają.

W tym szczególnym dniu życzymy Im wszystkiego co pragną serca,

a mężczyźni niech Je noszą na rękach!

Z okazji tak wyjątkowego dnia jakim jest Dzień Kobiet  Oddział Kliniczny Ginekologii Onkologicznej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu w Olsztynie postanowił urozmaicić pobyt pacjentek w szpitalu różnymi atrakcjami i podarunkami.

W tę akcję zaangażowała się restauracja Ranczo w Dolinie z Dobrego Miasta oferując pyszny poczęstunek, za który z całego serca dziękujemy. Za część edukacyjną tego wyjątkowego dnia odpowiedzialne były studentki z koła naukowego Katedry Położnictwa, Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie. Pacjentki mogły skorzystać z przekazywanej wiedzy na temat rekonwalescencji po operacjach i zabiegach ginekologicznych. Oprócz wiedzy teoretycznej studentki pokazywały w praktyce pokazywały omawiane techniki.

Na każdą pacjentkę czekał skromny podarunek przygotowany przez Panią Oddziałową Małgorzatę Drężek-Skrzeszewską wraz ze studentkami.

8 marca nie tylko kobiety wyglądały pięknie, ale również wystrój oddziału prezentował  się wyjątkowo.

Akcja była koordynowana przez: Oddziałową Małgorzatę Drężek- Skrzeszewską,

Zastępczynię oddziałowej Annę Więckowicz, Psycholog Joannę Roszak-Załogę, Onkolog Magdalenę Sikorską, personel Oddziału Klinicznego Onkologii Ginekologicznej, a także studentki Koła naukowego Katedry Położnictwa(Wiktoria Szczech, Marta Reszka, Nikola Zygan, Aleksandra Stypułkowska, Kinga Sierak, Małgorzata Mallek, Aniela Łazicka, Julia Celińska, Julia Jankowska, Ola Obolewicz, Agnieszka Nef, Wiktoria Dykalska, Agnieszka Kołakowska, Malwina Makowska, Julia Sucharzewska) .

Wszystkim Kobietom tego pięknego dnia życzymy dużo zdrowia i spełnienia marzeń.