Giełda Pomysłów na Przyszłość Zawodową

Dnia 15.03.2024r. w Zespole Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie została zorganizowana I Giełda Pomysłów na Przyszłość Zawodową, podczas której Szkoła Zdrowia Publicznego miała możliwość gościć.

Była to świetna okazja do zaprezentowania oferty kształcenia naszej szkoły, która prowadzi nabór na następujące kierunki studiów: dietetyka, fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo i ratownictwo medyczne.

Uczestnicy Giełdy Pomysłów mieli dostęp do materiałów rekrutacyjnych, mogli porozmawiać z wykładowcami i pracownikami uczelni na temat ich przyszłości zawodowej. Młodzież zainteresowana podjęciem studiów, mogła wcielić się w rolę studentów i wziąć udział w wykładzie poprowadzonym przez dr Katarzynę Balewską – Juras.

Uczniowie zostali wyedukowani w zakresie profilaktyki raka piersi, a także nabywali podstawowe umiejętności samobadania piersi. Wiedza maturzystów dodatkowo została poszerzona o zagadnienia z profilaktyki zakażeń HPV i raka szyjki macicy. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży, a także nauczycieli.

Do zobaczenia w Szkole Zdrowia Publicznego :)

mgr poł. Julia Kirchhof