III Zawody Ratownictwa Medycznego - rozstrzygnięcia

16 maja 2023 r., z inicjatywy Katedry Ratownictwa Medycznego Szkoły Zdrowia Publicznego, odbyły się III Zawody Ratownictwa Medycznego

Obszerną relację z tego wydarzenia można przeczytać na stronie UWM. Zachęcamy do lektury.

W dniu 16 maja 2023 r. Katedra Ratownictwa Medycznego Szkoły Zdrowia Publicznego organizuje III Zawody Ratownictwa Medycznego mające na celu doskonalenie umiejętności w realizowaniu procedur ratowniczych oraz podnoszenie kwalifikacji studentów kierunku ratownictwo medyczne poprzez rywalizację. W czasie trwania zawodów zespoły składające się ze studentów (3 os.) reprezentujących Uniwersytet Warmińsko-Mazurski oraz Gdański Uniwersytet Medyczny konkurują między sobą w symulacyjnych zdarzeniach medycznych. Symulacje zostały starannie przygotowane w taki sposób aby odzwierciedlić realne zdarzenia stanów nagłych, z którymi młodzi adepci zetkną się w przyszłej pracy zawodowej.

Zawody odbędą się w Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UWM w Olsztynie - Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie ul. al. Warszawska 30, 10-082 Olsztyn

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.