XCI Zjazd Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej - sprawozdanie

W dniach 26-29.10.2023 roku w Łodzi odbył się XCI Zjazd Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Collegium Medicum UWM reprezentowali pani Maja Dmochowska i pan Dawid Dziurski (III r. Pielęgniarstwo) jako przedstawiciele Samorządu Studenckiego Szkoły Zdrowia Publicznego, wraz przedstawicielem Samorządu Studenckiego Wydziału Lekarskiego.

W trakcie zjazdu reprezentanci brali udział w konferencji „FIEM więcej – Forum Innowacji Edukacji Medycznej”, podczas której zostały poruszone m. in. tematy dotyczące mobbingu i dyskryminacji na kierunkach medycznych oraz zmian możliwych do wprowadzenia w zakresie kształcenia medycznego.

Przewodniczący Samorządów zasiedli również w obradach Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego, gdzie omawiano kwestie sytuacji kształcenia na poszczególnych uczelniach w kraju oraz zmian w systemie. W tym samym czasie odbywało się również szkolenie „Social Media – obróbka graficzna contentu na IPadzie”, w którym czynnie uczestniczyła pani Maja Dmochowska.