HARMONOGRAMY ZAJĘC NA I ROKU RM
SEMESTR ZIMOWY 2022/2023
Dydaktyka medyczna –Prof.Szajda
Wykłady -15H
7.10-9:45-11:00 3h
14.10--9:45-11:00 3h
21.10--9:45-11:00 3h
28.10-9:45-11:00 3h
04.11-9:45-11:00 3h
| I | II | III | IV | V |
7.11 | 11:15-12:00 | 12:00-12:45 | 15;45-16:30 | 8:45-10:15 | 17:15-18:00 |
14.10 | 11:15-12:00 | 12:00-12:45 | 15;45-16:30 | 8:45-10:15 | 17:15-18:00 |
21.10 | 11:15-12:00 | 12:00-12:45 | 15;45-16:30 | 8:45-10:15 | 17:15-18:00 |
28.10 | 11:15-12:00 | 12:00-12:45 | 15;45-16:30 | 8:45-10:15 | 17:15-18:00 |
04.11 | 11:15-12:00 | 12:00-12:45 | 15;45-16:30 | 8:45-10:15 | 17:15-18:00 |
18.11 | 13:30-15:00 | 10:15-11:45 | 12:00-13:30 | 16:30-17:15 | 15:15-16:45 |
25.11 | 13:30-15:00 | 10:15-11:45 | 12:00-13:30 | 16:30-17:15 | 15:15-16:45 |
02.12 | 13:30-15:00 | 10:15-11:45 | 12:00-13:30 | 16:30-17:15 | 15:15-16:45 |
09.12 | 13:30-15:00 | 10:15-11:45 | 12:00-13:30 | 16:30-17:15 | 15:15-16:45 |
16.12 | 13:30-15:00 | 10:15-11:45 | 12:00-13:30 | 16:30-17:15 | 15:15-16:45 |
Procedury ratunkowe przedszpitalne
Wykłady-10h- lek.Małgorzata Prządak
AULA Biblioteka 116
4.10-10:00-15:15
11.10 -10:00-12:30
Ćwiczenia Realizuje Katedra Medycyny Ratunkowej
Podstawowe zabiegi medyczne
Wykłady
Prowadzący: lek.Małgorzata Prządak Biblioteka sala 116
11.10 | 3h15min | 12;45-15;15 |
|
18.10 | 3h15min | 10;00-15;15 |
|
Ćwiczenia
Prowadzący: mgr Maciej Kuś
Gr I | Gr II | Gr III | Gr IV | GR V |
| |||||||||||||
12.10 |
| 13:15-15:30 |
|
|
| 15:45-18:00 |
|
|
| 10:45-13:00 |
|
|
| 8:15-10:30 |
|
| ????? |
|
26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tematyka :
1. | BLS AED – pojęcie pierwszej pomocy, łańcuch przeżycia |
2. | BLS AED – wytyczne ERC 2015, techniki użycia defibrylatora |
3. | BLS AED - techniki przywracania drożności dróg oddechowych, odsysania dróg oddechowych i techniki jego wykonania |
4. | Monitorowania czynności układu oddechowego i układu krążenia metodami nieinwazyjnymi |
5. | BLS AED - symulacje |
6. | BLS AED - symulacje |
7. | Techniki wykonania opatrunków, stosowanie się do zasad aseptyki i antyseptyki, zaopatrywanie ran, kaniulacja żył obwodowych oraz żyły szyjnej zewnętrznej |
8. | Techniki wykonania opatrunków, stosowanie się do zasad aseptyki i antyseptyki, zaopatrywanie ran, kaniulacja żył obwodowych oraz żyły szyjnej zewnętrznej |
9. | Techniki unieruchamiania kończyn oraz unieruchamiania kręgosłupa |
10. | Techniki postepowania z pacjentem urazowym |
11. | Symulacje medyczne |
12. | Symulacje medyczne |
13. | Zaliczenie |
|
|
Techniki zabiegów medycznych
Wykłady –Dr Romankiewicz WSSD
07.10-13:00-15-30
14.10-13:00-15-30
21.10-13:00-15-30
Ćwiczenia –mgr Romankiewicz , lek. Małgorzata Prządak
Grupa I- 16:30-19:5 | Grupa II 13:00-16:15 | Grupa II 16:30-19:45 | Grupa IV 13:00-16:15 | Grupa V 14:30-17:45 |
28.10 4.11 18.11 25.11 2.12 | 28.10 4.11 18.11 25.11 2.12 | 9.12 16.12 23.12 13.01 20.01 | 9.12 16.12 23.12 13.01 20.01 | 2.11 9.11 16.11 6.12 14.12 |
Dr Romankiewicz | Dr Romankiewicz | Dr Romankiewicz | Dr Romankiewicz | Dr Romankiewicz |
Grupa I-
| Grupa II
| Grupa II
| Grupa IV
| Grupa V
|
| ||||
12.10 19.10 26.10 2.11 9.11 3.01 10.01 | 10:30-12:45
10:00-12:15 10:00-11:30 | 25.10 8.11 15.11 22.11 29.11 6.12 20.12 | 14:45-17:00
14:45-16:15 | 25.10 8.11 15.11 22.11 29.11 06.12 20.12 | 12:30-14:45
12:00-14:00 | 25.10 8.11 15.11 22.11 29.11 06.12 20.12 | 10:00-12:15
10:00-11:30 | 12.10 19.10 26.10 2.11 9.11 3.01 10.01 | 8:00-10:15
12:30-14:45 12:30-14:00
|
Lek.Prządak | Lek.Prządak | Lek.Prządak | Lek.Prządak | Lek.Prządak | |||||
SEMESTR LETNI
Koordynowana opieka medyczna
Wykłady – Prof.Szajda MS Teams
17.03.2022- 3h 8:00-10:15
Ćwiczenia -mgr Maciej Kuś
| |||||||||
Medyczne czynności ratunkowe cz I.
Medyczne czynności ratunkowe cz. 1 MS Teams
Wykłady -Prof.Szajda 15h 17:45-20:00
4.03 17:45-20:00
11.03 17:45-20:00
18.03 17:45-20:00
25.03 17:45-20:00
Organizacja pracy ratownika medycznego
Organizacja pracy ratownika medycznego W -30 h godz. 17:00-19:15 MS Teams
31.03
7.04
21.04
28.04
5.05
12.05
19.05
26.05
9.06
Procedury ratunkowe wewnątrzszpitalne
Wykłady 10 h -Prof Szajda MS Teams 17:00-19:30
24.02.2022
3.03.2022
10.03.2022
Ćwiczenia -30 h
mgr Monika Jasińska -Wardak
Gr I 10:30-12:45 | Gr II 13:00-15:15 |
|
23.02 | 23.02 | |
2.03 | 2.03 |
|
9.03 | 9.03 |
|
16.03 | 16.03 |
|
30.03 | 30.03 |
|
6.04 | 6.04 |
|
13.04 | 13.04 |
|
20.04 | 20.04 |
|
27.04 | 27.04 |
|
4.05 | 4.05 |
|
|
|